Chtěl investovat. Podvodníkovi poslal 800 tisíc
Chtěl investovat. Podvodníkovi poslal 800 tisíc
Ilustrační foto

Zlínský kraj – Minimálně o 800 tisíc korun přišel při domnělých investicích do kryptoměny jednapadesátiletý muž ze Zlínska. Za podvod hrozí pachateli v případě jeho vypátrání a odsouzení trest odnětí svobody až na pět let.

Muž uviděl v létě na internetu reklamu na výhodné investice. Protože měl o zhodnocení finančních prostředků zájem, vyplnil v dotazníku email a telefonní číslo, načež se mu ozval investiční poradce. Na jeho výzvu si do svého počítače nainstaloval program umožňující vzdálený přístup do počítače, poslal mu kopii svého občanského průkazu kvůli vyhotovení smlouvy o odkoupení bitcoinu a postupně začal investovat v zahraniční měně.

Jakmile měl na účtu 50 tisíc dolarů, požádal o vyplacení 41 tisíc dolarů. Musel uhradit několik tisíc euro za různé poplatky, ale zhodnocených peněz se přesto nedočkal. Údajný investiční poradce s ním přestal komunikovat. V listopadu mu přišla výzva z jeho banky, aby se do finančního ústavu dostavil kvůli nestandardním pohybům na bankovním účtu, který mu zablokovali. Na základě této výzvy přišel celý svůj pokus o investování oznámit na policii.

por. Bc. Monika Kozumplíková, Policie ČR Zlín