Oheň sežehl chataře. Vrtulník ho přepravil do Ostravy
Oheň sežehl chataře. Vrtulník ho přepravil do Ostravy
Chata v plamenech, hoří už i stromy. foto: HZS ZK

Vsetín - Pět jednotek profesionálních a dobrovolných hasičů zasahovalo v pátek ráno u požáru chaty. Pětašedesátiletý majitel chaty utrpěl vážné popáleniny obličeje a byl transportován vrtulníkem do popáleninového centra Fakultní nemocnice Ostrava.
   Z dosud nezjištěných příčin se v pátek 9. března v sedm ráno vzňala chata u lesa v ulici Červenka ve Vsetíně. Když hasiči se sedmi cisternami dorazili, byla chata o velikosti 10 x10 metrů kompletně v plamenech a hořely dokonce i okolní stromy. „Hasiči ihned se čtyřmi proudy začali požár hasit. Velitel zásahu si na místo požáru postupně povolal ještě další jednotky, proto byl krátce před osmou hodinou vyhlášen druhý stupeň poplachu,“ informovala mluvčí hasičů Lucie Javoříková.
   Požár se nejprve snažili uhasit sami manželé, kteří v objektu celoročně bydleli. Hasiče přivolali až v okamžiku, kdy požár začal být nad jejich síly a šířil se do dalších částí chaty. Muž se i po jejich příjezdu stále ještě nacházel v hořícím stavení. Utrpěl vážné popáleniny, které mu v rámci první pomoci ošetřili přivolaní záchranáři. Poté byl ihned přepraven do vsetíské nemocnice a následně letecky na specializované pracoviště ve Fakultní nemocnici Ostrava. Tamnější lékaři jeho zdravotní stav stabilizovali.
   „Po lokalizaci požáru hasiči ohořelé torzo chaty s pomocí trhacích háků strhli k zemi a dohašovali zbylá ohniska. Škoda je předběžně vyčíslena na jeden milion korun,“ dodala mluvčí.
Příčinu vzniku požáru je předmětem vyšetřování.
ECHO Valašska