O víkendu shořelo osobní auto a traktor
O víkendu shořelo osobní auto a traktor
foto: Hasičský záchranný sbor Zlínského kraje

Zlínský kraj – V sobotu těsně před půlnocí začal hořet na ulici Letní v Uherském Brodě zaparkovaný osobní automobil. Hasiči přijali hlášení ve 23:28 hodin a místní jednotka ihned vyrazila k zásahu.

„V době našeho příjezdu šlehaly plameny ze zadní části automobilu. V dýchacích přístrojích jsme požár uhasili jedním vysokotlakým proudem vody,“ informoval tiskový mluvčí hasičů Roman Žemlička.

Požár nahlásili sousedé majitele automobilu. Plameny způsobily na automobilu škodu v předběžné výši 100 tisíc korun. Uchráněny byly hodnoty v předběžné výši 250 tisíc korun.

O několik hodin později nedaleko obce Komárov v okresu Zlín vzplál traktor. Požární poplach byl vyhlášen jednotce HZS Zlínského kraje stanice Otrokovice a jednotkám sboru dobrovolných hasičů z Napajedel, Bílovic a Komárova.

„Ještě před naším příjezdem se snažil řidič hasit požár s jedním hasicím přístrojem. V době našeho příjezdu byl traktor celý v plamenech. V dýchacích přístrojích jsme zahájili hasební práce s vodními proudy i pěnou,“ uvedl Žemlička.

Škoda způsobená požárem byla stanovena v předběžné výši 1 milion korun. K zranění osob nedošlo.

Po příčinách vzniku požáru pátrá v obou případech policie a hasiči.

ECHO Valašska