Čekala na balíček, přišla o tři sta tisíc korun
Čekala na balíček, přišla o tři sta tisíc korun
Ilustrační foto

Zlínský kraj – Za údajné proclení a další poplatky před obdržením balíčku ze zahraničí od cizího muže zaplatila žena z obce u Zlína 12 tisíc euro. Balíček nedostala a přišla o téměř tři sta tisíc korun. Za trestný čin podvod hrozí pachateli trest odnětí svobody až na pět let. Případ prověřují policisté z oddělení hospodářské kriminality ze Zlína.

Čtyřicetiletou ženu z obce u Zlína oslovil koncem května na sociální síti cizí muž. Začali si psát prostřednictvím komunikační aplikace whatsapp. Muž jí sdělil, že žije v Turecku a po pár dnech se rozhodl, že jí pošle balíček k narozeninám. Postupně jí zasílal fotografie předmětů, které dával do balíčku a nakonec jí napsal, že jí jako dárek posílá navíc 50 tisíc dolarů. Žena mu poslala svou adresu.

Ženu následně kontaktovala údajně přepravní společnost s požadavkem o zaslání částky 2 tisíce euro za proclení balíčku. Následoval požadavek o zaslání dalších 10 tisíc euro jako poplatek za věrohodnost, protože je v balíčku mnoho peněz. Žena peníze poslala, ale vzápětí si uvědomila, že se zřejmě stala obětí podvodu. Událost proto oznámila na policii.

por. Bc. Monika Kozumplíková, Policie ČR Zlín