Neznámé ženě poslal 733 tisíc korun. Zůstaly mu jen dluhy
Neznámé ženě poslal 733 tisíc korun. Zůstaly mu jen dluhy
Ilustrační foto

Zlínský kraj – O 733 tisíc přišel během necelého půl roku pětadvacetiletý muž ze Zlína, který posílal peníze neznámé ženě, kterou poznal na sociální síti. Peníze měly být určeny údajně na splacení jejích dluhů nebo jako pomoc v nouzi při odchodu od jejího přítele. Zárukou měla být muži skutečnost, že žena zdědila velký finanční obnos, z něhož mu po skončení dědického řízení peníze vrátí.

Muž nejprve posílal svoje naspořené prostředky a poté si peníze půjčoval většinou od nebankovních společností. Těm nyní dluží asi 360 tisíc korun. Peníze podle ženiných pokynů posílal na bankovní účty dvou mužů, protože její účet byl údajně zablokovaný kvůli exekucím.

První částku poslal v srpnu loňského roku a v posílání různě vysokých částek pokračoval až do začátku února roku letošního, kdy mu došla trpělivost a podal na ni trestní oznámení. Kriminalisté případ řeší jako podezření ze spáchání trestného činu podvod, za což pachatelce hrozí v případě jejího vypátrání a odsouzení trest odnětí svobody až na pět let.

por. Bc. Monika Kozumplíková, Policie ČR Zlín