Naletěl internetové reklamě. Přišel o více jak čtvrt milionu
Naletěl internetové reklamě. Přišel o více jak čtvrt milionu
Ilustrační foto

Zlínský kraj – Na sklonku roku reagoval osmašedesátiletý muž na sociálních sítích na inzerát společnosti, která nabízela výhodné zhodnocení finančních prostředků na zahraniční burze.

Pro získání více informací jim zaslal přes internetové stránky požadavek s uvedením svého telefonního čísla. Během chvíle přijal hovor od údajného zástupce firmy. Po registraci a zaplacení vstupního poplatku 245 eur se mu v dalším hovoru ozval domnělý bankéř, který ho přiměl k zaslání investic ve výši 4 000 eur. Bankéř později naléhal k navýšení vkladu na 25 000 eur, ale tolik peněz muž neměl. Souhlasil však s částkou 6 300 eur, kterou doplatil.

Poté měl čekat několik týdnů, než dojde ke slíbenému zhodnocení vložených financí. Po nějaké době však dostal zprávu o tom, že došlo ke komplikacím na straně společnosti. Ti mu údajně nemohou vyplatit jeho peníze, pokud nevloží další vklad. V tomto okamžiku muž pojal podezření, že by se mohlo jednat o podvod, proto se obrátil na policii. Celkem mu byla způsobena škoda téměř dvě stě sedmdesát tisíc korun.

Neznámému pachateli tak v případě jeho dopadení hrozí za trestný čin podvod až pět let za mřížemi.

por. Radomír Šiška, DiS., Policie ČR Zlín