Nepoučitelný řidič. Nedbal na zákazy a skončil ve vazbě
Nepoučitelný řidič. Nedbal na zákazy a skončil ve vazbě
Ilustrační foto

Zlínský kraj – Kroměřížští kriminalisté šetří případ muže, který opakovaně řídil motorová vozidla s platným zákazem řízení. Soudce na nepoučitelného řidiče uvalil vazbu.

Koncem dubna kroměřížská hlídka zastavila v nočních hodinách osobní vozidlo značky Opel na ulici Štěchovice. Jako řidiče ztotožnila jednadvacetiletého muže, který usedl za volant i přes to, že věděl, že má platný zákaz řízení všech motorových vozidel. Mimo jiné orientačním testem vzešlo podezření, že by mohl řídit pod vlivem omamných a psychotropních látek. Další jízda byla řidiči zakázána. Policisté ve věci zahájili úkony trestního řízení za trestný čin maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání.

Podobný scénář měla kontrola prvosledové hlídky Obvodního oddělení Kroměříž vozidla značky Kia v úterý krátce po půlnoci na ulici Kojetínská. Za volantem seděl stejný řidič. Provedením orientačního testu na přítomnost drog v těle odhalila pozitivní výsledek. Z důvodu opakujícího se protiprávního jednání hlídka osobu se souhlasem státní zástupkyně na místě zadržela a umístila do policejní cely.

Policejním orgánem byl dán státnímu zástupci podnět s návrhem na vzetí osoby do vazby, o kterém soudce vazebním zasedáním následně rozhodl.

Obviněnému muži tak hrozí za trestný čin maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání až tři léta za mřížemi.

Muž se při kontrole podrobil lékařskému vyšetření spojeného s odběrem biologického materiálu z důvodu podezření na ovlivnění návykovou látkou. Je tedy pravděpodobné, že v případě pozitivního výsledku budeme trestní stíhání rozšiřovat.

por. Radomír Šiška, DiS., Policie ČR Zlín