Krádeže z automobilů
Krádeže z automobilů
foto: Policie ČR Zlín

Zlínský kraj – Policisté na Zlínsku prověřují za posledních pár dní krádeže ze zaparkovaných automobilů v Otrokovicích, Vlachovicích i Slušovicích.

V pondělí přijali oznámení o vykradení osobního vozidla Peugeot policisté z Vizovic. Neznámý zloděj se do vozidla zaparkovaného na ulici Dostihová dostal po rozbití předního okna. Z auta odcizil nářadí, rádio a rybářské pruty se škodou 42 tisíc korun.

Ve středu přijali oznámení o krádeži policisté z Otrokovic a z Valašských Klobouk. V Otrokovicích někdo vykradl dvě osobní vozidla zaparkovaná na ulicích Dr. Stojana a Smetanova stejným způsobem jako ve Slušovicích, po rozbití předního okna. Z jednoho z nich odcizil peněženku s doklady, kreditními kartami a penězi, z druhého příruční tašku s věrnostními kartami a stravenkami. Celková škoda je vyčíslena na více než 16 tisíc korun.

Ve Vlachovicích vykradl během noci z úterý na středu zloděj dodávku Peugeot zaparkovanou u rodinného domu. Přišel si na různé druhy nářadí za minimálně sto dvacet tisíc korun.

Kriminalistický technik na všech místech odebral stopy, které odeslal ke zkoumání. Po pachatelích policisté z obvodních oddělení ve spolupráci s kriminalisty pátrají. Za krádež jim hrozí trest odnětí svobody až na dva roky, v případě dodávkového vozidla až na pět let kvůli výši způsobené škody.

por. Bc. Monika Kozumplíková, Policie ČR Zlín