Nepoučitelný řidič. Dvakrát během večera ho kontrolovala hlídka a pokaždé měl přes dvě promile
Nepoučitelný řidič. Dvakrát během večera ho kontrolovala hlídka a pokaždé měl přes dvě promile
Ilustrační foto

Val. Meziříčí - V pondělí večer hned dvakrát přistihli policisté ve Valašském Meziříčí stejného muže za volantem pod vlivem alkoholu. Pokaždé nadýchal přes dvě promile.
   Pětačtyřicetiletý muž z Valašského Meziříčí byl se svým kamarádem na výletě. Tam si dal několik panáků vodky a přidal i pivo. Po návratu do Valašského Meziříčí jej kamarád vysadil u autobusového nádraží. Co ale s autem, které stálo nedaleko? Muž se rozhodl, že si jej blíže k domovu převeze sám. Před šestou večer usedá za volant své Škody Octavia a vyráží. Po několika stech metrech jej zastavují městští strážníci. Muž nadýchal 2,31 promile a skončil na služebně Policie České republiky. Policisté mu zakázali další jízdu, zadrželi mu i řidičák. S výzvou k další návštěvě policejní služebny muž odešel.
   Jeho kroky ale opět vedly k autu. Stále nebylo tam, kde by si přál. Opět usedá za volant a vyráží. Opět ujede několik stovek metrů, když jej spatří policisté. Pří této kontrole v půl osmé večer nadýchal dokonce 2,80 promile.
   V úterý si muž převzal záznam o sdělení podezření pro trestný čin ohrožení pod vlivem návykové látky. Za tento trestný čin lze uložit podle trestního zákoníku až roční vězení.
nprap. Bc. Vladislav Malcharczik, mluvčí Policie ČR Vsetín