Nejprve manželce vyhrožoval, pak ji bodl nožem. Hrozí mu tři roky vězení
Nejprve manželce vyhrožoval, pak ji bodl nožem. Hrozí mu tři roky vězení
Ilustrační foto

Zlínský kraj – Kriminalisté ve zkráceném přípravném řízení sdělili podezření ze spáchání trestných činů ublížení na zdraví a nebezpečné vyhrožování šestačtyřicetiletému muži ze Zlína, který začátkem ledna v rodinném domě ve Zlíně vulgárně napadal svoji manželku a v ruce přitom držel kuchyňský nůž, kterým jí nejprve vyhrožoval bodnutím a poté ženu bodl do břicha. Vykřikoval přitom, že se jí zbaví. Žena skončila se zraněním v nemocnici.

Napadení předcházely dlouhodobé manželské problémy umocněné mužovým nadměrným požíváním alkoholu, které vyvrcholily právě bodnutím ženy. V té době byl útočník také opilý. Po napadení žena odjela do nemocnice a muž odešel do restaurace v Otrokovicích, kde ho policisté po několika hodinách zadrželi a převezli k vystřízlivění do protialkoholní léčebny.

Kriminalisté v rámci prověřování případu zjistili veškeré podrobnosti, které napadení předcházely a které s ním souvisí. Při výslechu muž popsal, k čemu došlo a svého zkratovitého jednání litoval. V případě odsouzení hrozí dosud netrestanému muži trest odnětí svobody až na tři roky.

por. Bc. Monika Kozumplíková, Policie ČR Zlín