Nehoda sedmi vozidel ochromila provoz do Otrokovic
Nehoda sedmi vozidel ochromila provoz do Otrokovic
foto: Policie ČR Zlín

Zlínský kraj – Ve čtvrtek po půl šesté v podvečer jel ve směru od Zlína do Otrokovic sedmapadesátiletý řidič vozidla Opel Zafira středem mezi dvěma jízdními pruhy. Pravděpodobně se dostatečně nevěnoval řízení a při jízdě narazil do několika vozidel jedoucích stejným směrem. Nejprve do vpravo jedoucí Škody Octavia, poté do vlevo jedoucího Volkswagenu Polo. I přes dva nárazy pokračoval dál v jízdě a narazil do Fordu Galaxy. Vlivem srážky narazilo vozidlo Ford do vozidla Kia Ceed jedoucího před ním a do svodidel. Řidič Opelu Zafira poté narazil ještě do Mazdy 6, kterou náraz odhodil do před ním jedoucího vozidla Hyundai.

Při nehodě byli zraněni tři řidiči: viník a řidičky Fordu Galaxy a Kia Ceed. Muže a jednu z žen převezli záchranáři do nemocnice. Vzhledem k rozsahu zranění u nich nebylo možné dechovou zkouškou vyloučit požití alkoholu před jízdou. Výsledek bude proto znám až po lékařském vyšetření. U ostatních řidičů byly dechové zkoušky negativní. Rozsah jednotlivých zranění prozatím není jasný. Celkovou škodu na vozidlech policisté předběžně vyčíslili na 570 tisíc korun.

Po dobu vyšetřování dopravní nehody řídili policisté provoz kyvadlově, poté byl svedený do jednoho jízdního pruhu v každém směru. Veškeré okolnosti této dopravní nehody prověřují zlínští dopravní policisté.

por. Bc. Monika Kozumplíková, Policie ČR Zlín