Napadl a oloupil vlastní matku. Skončil ve vazbě, hrozí mu deset let vězení
Napadl a oloupil vlastní matku. Skončil ve vazbě, hrozí mu deset let vězení
Ilustrační foto

Zlínský kraj – Ve vazbě skončil po několika letech vyhrožování a fyzického napadání své matky a babičky sedmadvacetiletý muž ze Zlína. Návrh na uvalení vazby podali zlínští kriminalisté státnímu zástupci ve středu 3. listopadu odpoledne. Muž se podle usnesení o sdělení obvinění v úterý ráno dopustil hned několika trestných činů: vydírání, porušování domovní svobody, neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku a zvlášť závažného zločinu loupež. V případě odsouzení hrozí dosud netrestanému muži trest odnětí svobody až na deset let.
   Příčinou problémů mladého muže je pravděpodobně jeho drogová závislost. V úterý brzy ráno čekal na svou matku před domem, kde bydlí a následoval ji do jejího bytu, i když věděl, že si to matka nepřeje. Tam ji několikrát napadl hrubě vulgárními výrazy, poté ji napadal i fyzicky a vyhrožoval, že ji zabije. Chtěl po ní peníze, násilím jí odcizil platební kartu, vzal jí i mobilní telefon, aby nemohla zavolat policii. Policisty zavolala mužova babička, která ho viděla vcházet do bytu a vzhledem k předchozím zkušenostem měla o svou dceru strach.
   Muž policistům odmítl otevřít dveře. Protože slyšeli z bytu volání o pomoc, dveře vykopli a muže, který se svým agresivním jednáním nepřestal a snažil se napadnout i zasahující policisty, zpacifikovali za pomoci taseru. Dechová zkouška u něj byla negativní, zkouška na přítomnost drog naopak pozitivní. Putoval do policejní cely, kde si vyslechl obvinění hned ze čtyř trestných činů. Z cely ho policisté převezli nejprve k vazebnímu zasedání a poté rovnou do vazební věznice v Olomouci.
por. Bc. Monika Kozumplíková, Policie ČR Zlín