Naboural se své ženě do účtu na sociální síti. Hrozí mu tři roky vězení
Naboural se své ženě do účtu na sociální síti. Hrozí mu tři roky vězení
Ilustrační foto

Zlínský kraj – Zlínští kriminalisté podali návrh na podání obžaloby proti obviněnému osmadvacetiletému cizinci žijícímu v Otrokovicích, protože v únoru několikrát neoprávněně vstoupil do účtu na sociální síti své bývalé manželky. Za neoprávněný přístup k nosiči informací hrozí muži, který již byl v letošním roce podmíněně potrestaný za nebezpečné pronásledování své ženy, až tříletý trest odnětí svobody.
Muž a o tři roky starší žena byli v rozvodovém řízení a nežili spolu. Muž to těžce nesl, proto se své ženě v průběhu února pod vlivem alkoholu několikrát naboural do účtu na sociální síti, odkud vymazal některé z jejích přátel, zkopíroval komunikaci s kamarádkou, kterou poté kamarádce odeslal, a změnil emailové heslo manželky a kontaktní telefonní číslo.
   Žena zjistila změny na svém profilu na sociální síti, proto podala trestní oznámení s tím, že podezírá svého manžela.
   Kriminalisté z oddělení analytiky a kybernetické kriminality analyzovali elektronická data obou aktérů. Zjistili z nich veškeré potřebné informace, které je přivedly k pachateli.
   Muž zpočátku jakýkoli neoprávněný vstup do účtů své ženy popíral, po čase se ale přiznal s tím, že je mu to líto. Vysvětlil, že hesla k účtům znal z předchozího společného soužití, tak jejich znalosti využil.
por. Bc. Monika Kozumplíková, Policie ČR Zlín