Muž nadýchal v neděli večer 1,9 promile. A nebyl sám
Muž nadýchal v neděli večer 1,9 promile. A nebyl sám
Ilustrační foto

Valašsko - Včera v neděli přistihli policisté v okrese Vsetín čtyři řidiče motorových vozidel pod vlivem alkoholu. Nejvyšší hodnota dechové zkoušky se blížila dvěma promile.
   Něco přes dvě hodiny v neděli dopoledne stačilo, aby policisté v okrese Vsetín zjistili tři řidiče osobních aut pod vlivem alkoholu. Ve dvou případech to bylo v obci Bystřička a krátce před jedenáctou se tak stalo v Rožnově pod Radhoštěm. Hodnoty, které přístroj naměřil, se pohybovaly od 0,37 do 0,70 promile.
   Ke dvěma promile se blížil výsledek dechové zkoušky u šedesátiletého muže ze Vsetínska. Toho policisté kontrolovali v obci Ústí v neděli před desátou večer, když řídil vozidlo Renault. Přístroj ukázal hodnotu 1,90 promile. V tomto případě policisté zadrželi muži řidičák, zakázali mu další jízdu a zahájili úkony trestního řízení pro trestný čin ohrožení pod vlivem návykové látky.
   Jízda pod vlivem alkoholu nebo jiných návykových látek patří k prioritám při dohledu na bezpečnost v silničním provozu. I mezi viníky dopravních nehod se najdou řidiči, kteří po požití alkoholu usedli za volant. V letošním roce v období do konce dubna zjistili policisté v okrese Vsetín alkohol u dvanácti viníků dopravní nehody. Z toho v osmi případech nadýchal viník 1,5 promile a víc.
nprap. Bc. Vladislav Malcharczik, mluvčí Policie ČR Vsetín