Mladý opilec zničil květiny za 36 tisíc. Hrozí mu rok vězení
Mladý opilec zničil květiny za 36 tisíc. Hrozí mu rok vězení
foto: Policie ČR Zlín

Zlínský kraj – Zlínští policisté sdělili ve zkráceném přípravném řízení podezření ze spáchání trestného činu poškození cizí věci teprve osmnáctiletému muži, protože začátkem května poškodil 345 kusů rostlin, betonových prvků, květináčů a truhlíků umístěných před prodejnou ve Zlíně. V případě odsouzení hrozí dosud netrestanému mladíkovi trest odnětí svobody až na jeden rok.

Oznámení o poškození mnoha rostlin a dalších vystavených předmětů přijali policisté od zaměstnanců prodejny, kteří zkázu uviděli ráno po příchodu do zaměstnání. Kvůli nočnímu větru si nebyli jistí, zda má zničení na svědomí někdo konkrétní nebo zda je na vině přírodní živel. Způsobenou škodu vyčíslili na více než 36 tisíc korun.

Policisté ohledali místo činu, vyslechli svědky a začali pátrat po pachateli. Netrvalo dlouho a případ byl objasněný. Skupina mladých se kolem třiadvacáté hodiny začátkem května procházela kolem obchodního centra. Vznikl mezi nimi konflikt a jeden z nich, osmnáctiletý mladík, neudržel nervy na uzdě a začal běsnit a shazovat vše, co mu přišlo pod ruku.

Po předvolání se ke svému jednání s lítostí přiznal s tím, že byl pod vlivem alkoholu a přestal se ovládat.

por. Bc. Monika Kozumplíková, Policie ČR Zlín