Lupič přepadl benzinku. V každé ruce měl nůž
Lupič přepadl benzinku. V každé ruce měl nůž

Val. Meziříčí - V sobotu 26. srpna večer vstoupil na benzinovou čerpací stanici ve Valašském Meziříčí maskovaný muž. Držel dva nože a vynutil si od obsluhy peníze. Odnesl si několikatisícovou hotovost a uprchl směrem k městu. Za spáchání trestného činu loupež pachateli při dopadení hrozí až deset let vězení.
   Poklidnou sobotní noční službu obsluhy benzinové čerpací stanice na ulici Rožnovská ve Valašském Meziříčí narušil maskovaný muž. Vstoupil do prostoru čerpací stanice zamaskovaný, v každé ruce nůž a s jedinými slovy směřujícími k obsluze: „To je přepadení!“. Zamířil k obsluze za pult. Žena mu z obavy o svůj život otevřela pokladnu, muž sám vybral peníze a z benzinky odešel.
   Policisté ihned začali po pachateli tohoto skutku pátrat. Zjišťovali také okolnosti přepadení. Muž vstoupil do prodejny devět minut po desáté večer. Jeho pobyt na prodejně trval jen několik desítek vteřin. Jeho následující kroky vedly směrem k prodejně Mountfield a dále na ulici Zašovská směrem k autobusovému nádraží.
Podařilo se zjistit i popis pachatele:
   Muž střední postavy asi 170 cm vysoký. Mluvil česky bez přízvuku. Na hlavě měl nasazenou hnědou pletenou čepici, přes tvář světlý šátek. Dále měl oblečenou světlou mikinu a na ní tmavou prošívanou vestu. Kalhoty byly pracovního charakteru a to ostré červené barvy s černými doplňky. Na nohou bílé tenisky.
   Kriminalisté žádají občany, kteří si v danou dobu všimli pohybu tohoto muže, nebo poznají muže na fotografiích, ať sdělí informace na linku 158 nebo na nejbližší policejní služebně.
                         nprap. Bc. Vladislav Malcharczik, mluvčí Policie ČR Vsetín