Bezdomovci se opili a pak jeden druhého napadl
Bezdomovci se opili a pak jeden druhého napadl

Val. Meziříčí (red.) Těžkým ublížením na zdraví skončilo společné popíjení dvou bezdomovců v pondělí 4. září.
   Oba muži spolu nejprve celý den od rána popíjeli na různých místech ve městě. Poté se spolu vrátili na místo svého přechodného bydliště, pod jeden z místních mostů, kde v konzumaci pokračovali. Jeden z nich se pak okolo půl čtvrté na chvíli vzdálil a když se vracel, zaslechl svého společníka, jak se vulgárně vyjadřuje o jeho rodině. „Přicházející se neudržel a začal muže ležícího na zemi ve spacáku tlouct pěstmi i kopat. Údery směřovaly na hlavu i tělo ležícího. Po vykonání pomsty z místa odešel. Při odchodu lidem, které potkal, řekl o zraněném a šel dál,“ řekl k incidentu policejní mluvčí Vladislav Malcharczik.
   Zranění třiatřicetiletého postiženého se ukázala jako vážná a vyžádají si déletrvající hospitalizaci v nemocnici. Policisté záhy dopadli i útočníka a jelikož měl v krvi 2,04 promile alkoholu, putoval nejprve na záchytku. I jenu je třiatřicet a ve Valašském Meziříčí nyní přebývá.
   Muž se k činu doznal a policejní komisař jej obvinil ze spáchání zločinu těžké ublížení na zdraví, za což mu hrozí až 10 let v base.