Kradl všude a všechno. Už je ve vazbě
Kradl všude a všechno. Už je ve vazbě
Ilustrační foto foto: unknown

Zubří - Minulý pátek putoval do vazby muž ze Zubří. Policisté jej spojují s více jak deseti případy vloupání do budov i osobních motorových vozidel. Škoda, kterou napáchal, je v řádech sto tisíců.
Minulý týden skončil v rukou kriminalistů čtyřiadvacetiletý muž ze Zubří. Nebylo to poprvé. Důvod je jediný, majetková trestná činnost na různých místech okresu Vsetín. Kriminalistům se podařilo zadrženého muže spojit s více jak desítkou případů od loňského podzimu do letošního jara. Jedná se o vloupání do aut, obchodů i úřadů. Bral elektroniku, cigarety, předplacené sim karty, alkohol a samozřejmě peníze. V listopadu ukradl i auto, které se mu podařilo při krádeži poškodit.
   Policejní komisař jej v minulosti a minulý týden obvinil ze spáchání trestných činů krádež, neoprávněné užívání cizí věci, násilí proti úřední osobě, neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku a poškození cizí věci. Při této trestné činnosti napáchal celkovou škodu přesahující čtyři sta tisíc korun.
  Muž, který byl v minulosti soudně trestán pro majetkovou trestnou činnost, je stíhán vazebně. Kriminalisté nadále pracují na spojení tohoto zloděje s dalšími případy.
nprap. Bc. Vladislav Malcharczik, mluvčí Policie ČR Vsetín