Během tří hodin ukradli zloději tři kola
Během tří hodin ukradli zloději tři kola
Ilustrační foto

Valašsko - Minulý pátek odpoledne přijali policisté tři oznámení týkající se krádeže jízdních kol. Škoda přesáhla čtyři desítky tisíc korun.
   Ve Valašském Meziříčí v pátek během ranních a dopoledních hodin zmizely u jedné z firem dvě zamčená horská jízdní kola v celkové hodnotě dvacet sedm tisíc korun. Ve Vsetíně zmizelo kolo z bytového domu ze sklepa. Do společných prostor domu se zloděj dostal bez použití násilí. Do jedné ze sklepních kójí tomu bylo jinak. To musel odstranit visací zámek. Pánské horské jízdní kolo mělo hodnotu devět tisíc a zmizelo v době od středečního podvečera do pátečního odpoledne. Poslední případ se stal v Rožnově pod Radhoštěm. Zloděj se bez poškození dostal do společné kolárky domu. Horské jízdní kolo, které z kolárky zmizelo v době od velikonoční neděle do pátečního odpoledne, mělo hodnotu deset tisíc korun.
   Policisté pátrají po pachateli trestného činu krádež i odcizených kolech. Upozorňují na ochranu společných prostor bytových domů a to řádným uzavíráním domovních dveří a nevpouštěním cizích osob do domu. Kolo řádně zamykat k pevnému předmětu a to i v případě uložení ve sklepě nebo společných kolárkách. Na zváženou je potom užití elektronických zámků a opatření jízdních kol syntetickou DNA.
  V letošním roce řeší policisté sedmnáct případů odcizení jízdních kol.
nprap. Bc. Vladislav Malcharczik, mluvčí Policie ČR Vsetín