Fotbaloví fanoušci zase řádili. Cizinec skončil v policejní cele
Fotbaloví fanoušci zase řádili. Cizinec skončil v policejní cele
Ilustrační foto

Zlínský kraj – Fotbalový zápas mezi celky FC Zlín a Bohemians Praha 1905 se už od příjezdu několika desítek fanoušků hostujícího týmu nesl v duchu agrese mezi fanoušky jednotlivých celků. Utkání proběhlo na fotbalovém stadionu Letná ve Zlíně v neděli 19. května 2024 v době od 17.00 do 19.00 hodin.

Před začátkem utkání i po jeho skončení chtěli domácí fanoušci napadnout fanoušky hostujícího celku. V obou případech zakročili strážníci Městské policie Zlín a ve spolupráci s policisty vzájemnému napadání zabránili. Po skončení utkání policisté prvosledové hlídky zajistili šestadvacetiletého cizince, který v prostoru před restaurací hodil kovovou židli na fanoušky hostujícího týmu, přičemž naštěstí nikoho nezranil. Je podezřelý z několika přestupků, za což mu ve správním řízení hrozí několikatisícová pokuta.

Policisté ve spolupráci se strážníky a pořadateli budou i při dalších utkáních dohlížet na veřejný pořádek, dopravu, bezproblémové parkování a průběh zápasu bez narušení agresivními fanoušky.

por. Bc. Monika Kozumplíková, Policie ČR Zlín