Fígl dvěma zlodějům vycházel několik měsíců
Fígl dvěma zlodějům vycházel několik měsíců

Val. Meziříčí - Dva muži po domluvě sesnovali plán jak odcizit hodnotné přepravní boxy. Plán jim vycházel několik měsíců. Firmě z Valašského Meziříčí způsobili škodu v řádech sto tisíců. Nyní jim hrozí až osmileté vězení.
   Ve firmě z Valašského Meziříčí se během druhé půle loňského roku ztrácelo nebývalé množství typizovaných kovových přepravních boxů. S touto skutečností se obrátili na policii. Kriminalisté stáli před nelehkým úkolem zjistit, jak a kam tyto boxy zmizely. Po několikatýdenní práci přišli věci na kloub. Boxy mizely při přepravě, kdy se vracely prázdné do mateřského podniku. Kriminalisté nakonec zjistili, že na krádežích spolupracuje autodopravce se skladníkem valašskomeziříčské firmy. Oba muže na konci února zadrželi.
   Sedmatřicetiletý muž zajišťoval přepravu boxů s materiálem z Valašského Meziříčí do firmy v okrese Nový Jičín. Prázdné boxy potom po určité době převážel nazpět. Této situace využil a domluvil se se svým dlouholetým kamarádem třiačtyřicetiletým mužem pracujícím na pozici skladníka firmy ve Valašském Meziříčí. Při převozu prázdných boxů se přepravce zastavil ve výkupu těchto boxů a určitou část, kterou si předem domluvili, prodal po osmi stech korunách za kus. Další část úkolu už stála na skladníkovi. Ten při příjezdu kamaráda do mateřské firmy zařídil, že počet dopravených boxů se shodoval s počtem přijatých k přepravě. Tato spolupráce trvala od loňského července do listopadu. Celkem tam zmizelo několik set boxů a škoda přesáhla půl milionu korun.
   Sedmatřicetiletý muž z Valašského Meziříčí a třiačtyřicetiletý muž z Valašskomeziříčska si na začátku března vyslechli obvinění z trestného činu krádež ve formě spolupachatelství. Za tento trestný čin hrozí mužům až osmileté vězení. Kriminalisté nadále na případu pracují.
nprap. Bc. Vladislav Malcharczik, mluvčí Policie ČR Vsetín