Dvě nehody zkomplikovaly provoz ve Vsetíně
Dvě nehody zkomplikovaly provoz ve Vsetíně
Místo nehody. foto: HZS ZK

Vsetín - V průběhu pátku 13. dubna vyjeli profesionální hasiči ze stanice Vsetín ke dvěma dopravním nehodám, které v daných místech po dobu šetření nehody a odstraňování poničených vozidel, komplikovaly průjezdnost v těchto ulicích.
   První nehoda se stala krátce po deváté hodině dopolední. V ulici Poschla se srazila dvě osobní vozidla. Na místo byly vyslány všechny složky Integrovaného záchranného systému.
Při nehodě byla zraněna jedna osoba, která skončila v péči záchranářů.
   Hasiči po svém příjezdu provedli u obou aut protipožární opatření a zajistili je proti úniku provozních kapalin. Po zadokumentování nehody policisty odtáhli hasiči vozidla na kraj komunikace, aby nebránila v provozu. Poté uklidili vozovku od střepů a úlomků z vozidel a krátce před jedenáctou hodinou odjeli zpět na svou stanici.
   Druhá nehoda se stala krátce před pátou hodinou odpolední v ulici Potůčky. Zde do sebe narazila tři osobní vozidla. Po nehodě zůstala vozidla stát přes celou šíři vozovky. Policisté proto v místě nehody řídili dopravu kyvadlově.
   Hasiči po příjezdu na místo poskytli první pomoc jednomu z řidičů, který následně byl předán do péče záchranářům. Dále hasiči u všech vozidel provedli protipožární opatření. Po ukončení práce vyšetřujících policistů hasiči pomohli s odklizením nabouraných vozidel. Nakonec uklidili vozovku od střepů a úlomku z vozidel, které byly rozházeny na velké části vozovky.
   V sedm hodin večer se vrátili zpět na svou základnu.
   Příčina obou nehod je v šetření policistů.
por. Mgr. Lucie Javoříková, tisková mluvčí HZS Zlínského kraje