Dvě nehody skončily zraněním 4 účastníků. Nedali přednost
Dvě nehody skončily zraněním 4 účastníků. Nedali přednost
foto: Policie ČR Zlín

Zlínský kraj – V rozmezí pouhé půl hodiny došlo minulý čtvrtek odpoledne na Zlínsku ke dvěma dopravním nehodám, při nichž řidiči nedali přednost v jízdě vozidlům jedoucím po hlavní komunikaci. Obě nehody skončily zraněním jejich účastníků.

Po čtrnácté hodině na křižovatce u obce Tlumačov devětadvacetiletý řidič vozidla Škoda Octavia, který jel po vedlejší silnici, nedal přednost šestapadesátiletému řidiči vozidla Mitsubishi, které jelo po hlavní silnici. Po střetu vozidel skončilo vozidlo Mitsubishi na střeše mimo vozovku. Oba řidiče i spolujezdkyni z vozidla Mitsubishi převezli záchranáři se zraněním do nemocnice. Dechové zkoušky u řidičů byly negativní. Škoda na obou vozidlech je předběžně vyčíslena na tři sta tisíc korun.

Třicet minut nato došlo k dalšímu střetu dvou vozidel, tentokrát na hlavní křižovatce u obce Lípa na Zlínsku. Pětadevadesátiletý řidič vozidla Toyota nedal úřednost v jízdě devatenáctiletému řidiči vozidla Seat, přičemž došlo ke srážce vozidel. Řidiče Toyoty převezli záchranáři se zraněním do nemocnice. Dechové zkoušky byly u obou řidičů negativní. Škoda na obou vozidlech činí asi osmdesát tisíc korun.

por. Bc. Monika Kozumplíková, Policie ČR Zlín