Chtěl prodat nápravu na traktor, přišel o čtvrt milionu
Chtěl prodat nápravu na traktor, přišel o čtvrt milionu
Ilustrační foto

Zlínský kraj – Minulou středu večer přijala policie oznámení od dvaadvacetiletého muže z obce na Zlínsku, který při pokusu o prodej přední nápravy na traktor za 2500 korun na inzertním portále Bazoš přišel o více než čtvrt milionu korun. Za trestný čin podvod hrozí pachateli v případě jeho vypátrání a odsouzení trest odnětí svobody až na pět let.

Muž vystavil součástku k prodeji na portále v úterý večer. Následující den odpoledne se mu prostřednictvím komunikační aplikace whatsapp ozvala neznámá žena s tím, že má zájem o koupi. Zaslala mu odkaz s pokyny pro doručování zásilek prostřednictvím přepravní služby DPD. Muž se přes zaslaný odkaz přihlásil do svého internetového bankovnictví, zaslal také potvrzovací kódy. Asi dvě hodiny nato zjistil, že mu z účtu někdo odčerpal veškeré finance, celkem 261 000 korun v celkem jedenácti platbách.

– Na stránky svého internetového bankovnictví se NIKDY nepřihlašujte přes odkazy v emailu či v sms zprávách, vždy se přihlašujte přes stránky své banky! Chráníte tím své úspory.

– Pokud už vlastní nepozorností o peníze přijdete, neotálejte s oznámením na policii, učiňte ho nejlépe ihned po zjištění chybějících prostředků na bankovním účtu.

por. Bc. Monika Kozumplíková, Policie ČR