Dvě nehody si vyžádaly tři zraněné osoby
Dvě nehody si vyžádaly tři zraněné osoby
foto: Policie ČR Vsetín

Valašsko - V pátek 12. a v neděli 14. dubna se staly dvě dopravní nehody, kdy příčinou byl mikrospánek. Nehody si vyžádaly tři zraněné osoby a škodu téměř tři čtvrtě milionu korun.
   Velmi podobný průběh měly dopravní nehody, které se staly v pátek u obce Lužná a v neděli v obci Jablůnka. V obou případech skončily vozidla mimo komunikaci. V pátek krátce před polednem jel dvaadvacetiletý řidič ze Vsetínska po silnici I/57 od obce Lužná k obci Valašská Polanka. Po rovném úseku před pravotočivou zatáčkou s vozidlem tovární značky Audi vyjel vlevo mimo silnici. Urazil zábradlí mostku a narazil do svahu. Došlo k převrácení vozidla na střechu a nepatrnému vyhnutí telefonního sloupu. Řidič utrpěl zranění, které si vyžádalo převoz do nemocnice. Policisté u muže provedli dechovou zkoušku. Dechová zkouška byla negativní. Škoda na vozidle činí sto čtyřicet tisíc korun, na sloupu, mostku a dopravním zařízení je dalších dvacet osm tisíc korun. Příčinou vyjetí mimo silnici byl pravděpodobně mikrospánek řidiče.
   V neděli před půl čtvrtou odpoledne vjížděl do obce Jablůnka od Vsetína jednačtyřicetiletý řidič z Ostravy. I on vyjel mimo silnici. V jeho případě s vozidlem Subaru vjel na pravou krajnici, poškodil dopravní značku a vjel do silničního příkopu. Narazil do betonové propusti. Náraz auto vymrštil a to skončilo v oplocení u vjezdu u silnice. Řidič i jeho o dvacet let starší spolujezdec byli se zraněními převezeni do nemocnice. I v tomto případě byla dechová zkouška, kterou policisté u řidiče provedli, negativní. Škoda na autě dosáhla půl milionu korun. Další škoda a to na oplocení, dopravní značce a propusti je celkem třicet tři tisíc korun. Příčinou této nehody je opět mikrospánek řidiče.
   Policisté u první nehody nadále zjišťují její okolnosti. U druhé nehody vyřešili jednání řidiče v příkazním řízení na místě pokutou.
nprap. Bc. Vladislav Malcharczik, mluvčí Policie ČR Vsetín