Dva vsetínští opilci skončili na záchytce. Vzpírali se policii
Dva vsetínští opilci skončili na záchytce. Vzpírali se policii
Vzpouzet se policii v těžkém draku není nejlepší nápad. foto: Ilustrační foto

Vsetín - Můžete se zkárovat jako mužik, ale musíte dodržovat základní jednoduchá pravidla. Nejdůležitějším z nich je nevyskakovat si na policajty. A přesně toho se nedrželi dva vsetínští opilci. Byli proto neprodleně vyexpedováni na záchytku.
   K deportaci do Kroměříže došlo uplynulou sobotu 24. února. Nejprve museli policisté před třetí hodinou odpoledne vyjet na jednu ze vsetínských samot řešit konflikt dvou občanů. Třiapadesátiletý muž tam i za přítomnosti hlídky vulgárně napadal jiného muže a v nadávkách pokračoval i přes napomenutí policistů. „Muž pokynů nedbal a tak skončil nejprve na policejní služebně. Jelikož muž nadýchal 2,26 promile, jeho další cesta vedla na záchytku,“ popsal vycestování prvního násosky do Kroměříže policejní mluvčí Vladislav Malcharczik.
   O půl deváte večer se situace opakovala a na policejní služebně skončila další podroušená osoba. Třiadvacetiletý mladík ze Vsetína vyvolával konflikt mezi hosty v jedné z restaurací poblíž centra Vsetína a tak byla povolána policie. Policisté nežádoucího hosta vyzvala, aby hospodu opustil, což sice udělal, ale jen na chvíli. Ještě než hlídka stačila odjet, byl v krčmě zpátky a opět dělal rozruch. „Následně nedbal ani výzvy policistů, aby takového jednání zanechal. Po návštěvě policejní služebny i tento muž, který nadýchal 2,51 promile, skončil na záchytce,“ dodal mluvčí.
   Správní orgán pro přestupky proti veřejnému pořádku a proti občanskému soužití může oběma pijanům napařit až desetitisícovou pokutu. Taky je čeká účet za nocleh v protialkoholní záchytné stanici.
ECHO Valašska