Další přívaly sněhu zkomplikovaly dopravu. Hasiči se v noci nenudili
Další přívaly sněhu zkomplikovaly dopravu. Hasiči se v noci nenudili
foto: Hasičský záchranný sbor Zlínského kraje

Valašsko – V pátek 16. 12. 2022 jsme od 2:29 hodin v Radiboři v okresu Vsetín vyprošťovali osobní automobil, který ukončil svoji jízdu na svodidlech.

Vzhledem k zasněžené silnici a povětrnostním podmínkám jsme byli nuceni sundat nohu z plynu a přizpůsobit jízdu povětrnostním podmínkám. A to by si v tento čas měli uvědomit všichni řidiči.
Po příjezdu na místo nehody jsme zjistili, že řidič nemá žádné zdravotní problémy. Provedli jsme proto stabilizaci vozidla i protipožární opatření. Velitel zásahu si vyžádal příjezd vyprošťovacího automobilu.

K zranění osob nedošlo.U nehody zasahovaly jednotky HZS Zlínského kraje stanice Vsetín a Zlín.

Jen o pár minut později po nehodě v Ratiboři, jsme přijali hlášení o uvízlém automobilu rozvozu pečiva v Oznici v okresu Vsetín.

Na místo hlášené události byla vyslána jednotka HZS Zlínského kraje stanice Valašské Meziříčí.
V době našeho příjezdu blokoval pekařský automobil celou šířku silnice. Vozidlo stálo nešťastně i pod dráty elektrického vedení, takže nebylo možné použít vyprošťovací automobil. Museli jsme řidiči sdělit, že si musí zajistit odtahovou službu nebo traktor ze vsi.

Nicméně, protože to máme v povaze, jsme dali hlavy dohromady a rozhodli se, že to nevzdáme a uvízlý automobil se pokusíme nějak vyprostit. A to se nám kolem 3:20 hodin nakonec podařilo a pečivo mohlo být s mírným zpoždění rozvezeno k spokojenosti zákazníků.

nprap. Roman Žemlička, tiskový mluvčí HZS Zlínského kraje