Chtěl ujet policii, čelně se srazil s devatenáctiletou dívkou
Chtěl ujet policii, čelně se srazil s devatenáctiletou dívkou
Z obou vozidel zbyly dva vraky. foto: Policie ČR Vsetín

Zubří - Chtěl v noci ujet policejní hlídce, daleko ale nedojel. Při pokusu o útěk přejel osmatřicetiletý řidič ze Zubří do protisměru, kde narazil do protijedoucího auta. Výsledkem byli tři zranění lidé.
   Automobilová honička začala okolo půl druhé ráno v Zubří. Hlídka si v horní části města všimla podezřelého projíždějícího vozu Mazda a pustila se za ním. „Snažili se jej za pomocí majáků, zvukových signálů a světelných pokynů zastavit, ale řidič stále ujížděl směrem k centru města. Honička neměla dlouhého trvání. Ještě nebyli v centru města, když ujíždějící auto v pravotočivé zatáčce dostalo smyk a přejelo do protisměru. Zde se střetlo s protijedoucím vozidlem Renault,“ popsal pronásledování mluvčí policie Vladislav Malcharczik.
   Řidič Mazdy i jeho šestadvacetiletá spolujezdkyně utrpěli zranění, zraněna byla i řidička Renaultu. Všichni tři, mimochodem všichni místní, byli odvezeni do nemocnice.
Škoda na Mazdě byla odhadnuta na 120 tisíc korun, na Renaultu na 80 tisíc. Dechová zkouška u řidičky byla negaticní, zda byl pod vlivem řidič Mazdy určí až rozbor krve.
ECHO Valašska