Během hodiny došlo v Zašové ke dvěma nehodám s motorkářem
Během hodiny došlo v Zašové ke dvěma nehodám s motorkářem
foto: Policie ČR Zlín

Zašová - Uplynulou sobotu došlo během jedné hodiny ke dvěma nehodám s účastí motorkářů. Jeden z nich byl lehce zraněn. Škoda vystoupala do statisíců.
   Pět minut po páté sobotního odpoledne v Zašové vyjížděl z vedlejší silnice poblíž centra obce pětapadesátiletý muž s Citroenem. Nedal ale přednost po hlavní komunikaci jedoucímu pětapadesátiletému motorkáři. Ten už nedokázal střetu zabránit. Motorka narazila do přední části osobáku a motorkář potom skončil na silnici. Při nehodě nedošlo k žádnému zranění. Policisté u řidiče i motorkáře provedli dechovou zkoušku. Přístroj ukázal u obou mužů negativní výsledek. Škoda na motorce Yamaha činí sto tisíc korun na Citroenu padesát tisíc korun.
   V šest večer na okraji Zašové došlo k dalšímu střetu osobního vozidla a motorky. Při průjezdu pravotočivé zatáčky se sedmnáctiletý motocyklista nedržel své pravé strany a došlo ke střetu s protijedoucím vozidlem Volkswagen. Při střetu motorkář utrpěl lehké zranění, které si vyžádalo ošetření. Třiapadesátiletá řidička auta zraněna nebyla. Policisté u obou účastníků nezjistili ovlivnění alkoholem. Škoda na motorce Bashan činí třicet tisíc korun a na Volkswagenu čtvrt milionu.
   V obou případech dopravní policisté vyřešili jednání viníků nehod v příkazním řízení udělením pokuty.
nprap. Bc. Vladislav Malcharczik, mluvčí Policie ČR Vsetín