Juřinka získá moderní sportovně-kulturní areál
Juřinka získá moderní sportovně-kulturní areál
Vizualizace. foto: MěÚ Valašské Meziříčí

Val. Meziříčí – Investici za 51 milionů Kč v městské části Juřinka schválili na svém posledním předprázdninovém jednání valašskomeziříčští zastupitelé. Fotbalisté se tak po 60 letech dočkají nového zázemí a nejen zdejším obyvatelům bude sloužit moderní sportovně-kulturní areál.

Rekonstrukci připravovalo město dlouhodobě. Od roku 2020 má radnice k dispozici projekt a o rok později získala i stavební povolení. „Dosud jsme čekali na vhodný dotační titul. Narazili jsme však na problém v podobě kombinovaného využití pro sport a kulturu. Proto jsme se rozhodli, že už nebudeme déle čekat a rekonstrukci areálu TJ Juřinka zahájíme z vlastních zdrojů. Samotnou stavbu chceme v režimu přenesené daňové povinnosti vysoutěžit ještě letos s tím, že náklady předběžně odhadujeme na 51 milionů korun bez DPH. Věříme, že se nám tuto částku podaří soutěží ještě snížit,“ řekl starosta Robert Stržínek.

Stavět by se mělo začít už příští rok. „Projekt obsahuje rekonstrukci stávajícího objektu včetně přístavby se zázemím nejen pro fotbalisty TJ Juřinka, ale také další sportovce. Zároveň zde vznikne sál pro pořádání kulturních a dalších společenských akcí. Areál doplní multifunkční hřiště a dvě menší workoutová sportoviště včetně dětského hřiště,“ přiblížil rozsah prací místostarosta Petr Nachtmann s tím, že samozřejmostí bude nový mobiliář či sadové úpravy. „Na Juřince pořádáme každý rok množství akcí, ale limituje nás počasí a zejména absence vhodného sálu. Místní fotbalisté pak mají dlouhodobě stabilní mládežnickou základnu, avšak část dětí musí dokonce využívat šatny ve sklepě, protože stávající objekt už nemá další kapacity. Od začátku jsme se proto snažili vytvořit komplexní projekt, který bude sloužit sportovně-kulturním potřebám mnoho dalších let,“ řekl předseda osadního výboru Juřinka Tibor Mičunek, který je zároveň radním města.

Podle starosty Roberta Stržínka se jedná o další krok v rozvoji šesti valašskomeziříčských místních částí. „Když jsem před deseti lety nastoupil na radnici, dal jsem si za cíl opravit zdejší sportovní a kulturní areály. V Hrachovci, Podlesí, Brňově i Lhotě se to již podařilo, nebo zde práce aktuálně probíhají. Teď je tedy řada na Juřince a pracujeme také na přípravě rekonstrukce sportovního areálu v Bynině,“ uzavřel starosta Stržínek.

Bc. Jakub Mikuš, tiskový mluvčí MěÚ Valašské Meziříčí