Je libo wellness, saunu či ledovou plochu? Ve Lhotě u Vsetína na podzim otevře KAPKA resort
Je libo wellness, saunu či ledovou plochu? Ve Lhotě u Vsetína na podzim otevře KAPKA resort

Vsetín – Od začátku je jasno v tom, jaké služby nabídne. Nově má sportovní a regenerační centrum, které od loňského léta roste ve Lhotě u Vsetína, už i svůj název. Pokud půjde vše podle plánů, může veřejnost od letošního podzimu navštívit KAPKA resort. Jádro tvořícího se komplexu bude tvořit ledová plocha, proto se vžilo označení zimní stadion. KAPKA resort však nabídne ještě mnohem víc. Například fyzioterapii, wellness, tělocvičny, hotel či restauraci.

Vymyslet odpovídající název pro projekt, který nemá v regionu a jeho okolí obdoby, nebyl jednoduchý úkol. Vlastně jeho řešení zabralo několik let. „O názvu jsme s realizačním týmem a rodinou diskutovali od momentu rozhodnutí, že do výstavby jdeme,“ potvrzuje Dušan Kotrla, majitel stejnojmenné společnosti, která za výstavbou stojí. „Vzhledem k pestrosti budoucích nabízených služeb jsem nechtěl, aby název sváděl ‚jen‘ k ledové ploše, ale aby vyjadřoval něco víc.“

Komplex tak dostal označení resort a jeho název podtrhuje rodinný charakter Kotrla a.s. „Po desítkách různých návrhů se zrodil nápad od přítele mé dcery pojmenovat halu po našich třech dětech, respektive od prvních písmen jejich jmen. Do názvu se tím dostalo i první písmeno z názvu naší rodinné firmy. Na základě toho vznikl název KAPKA, podobu loga zpracovala naše mladší dcera a po dlouhých konzultacích s realizačním týmem je toto výsledek, se kterým jsem spokojen,“ doplňuje Dušan Kotrla.

KAPKA resort vzniká v sousedství fotbalového hřiště ve Lhotě u Vsetína jako čistě soukromá investice bez využití státních či evropských dotací. Částečnou podporu získal investor u Sberbanky a Českomoravské záruční a rozvojové banky, která projektu významně pomohla. Jediným investorem je společnost Kotrla a. s., která na trhu působí od roku 1994, a podniká v oborech autodopravy nebo zpracování dřeva. Termín otevření resortu je letos na podzim.

„Stavba pokračuje v dohodnutých termínech a já vnímám, že se tak děje při obětavé práci všech zúčastněných. V průběhu stavby dochází ke změnám, které vychází z našich požadavků nad rámec toho, co jsme zadali do původního projektu, a reagujeme tak na potřeby jednotlivých sekcí v resortu, aby výsledek byl co nejlepší. Tím samozřejmě přiděláváme práci jak generálnímu dodavateli, tak projektantům, architektovi a vůbec všem lidem, kteří se na stavbě podílejí. Nicméně všichni odvádí skvělou práci a za tu jim ode mne patří velký dík,“ sděluje Dušan Kotrla, podle kterého má resort téměř vyřešenou i personální stránku managementu.

„Nyní jsme zveřejnili název a logo a tím spouštíme novou sérii informací. Následovat bude postupné představování jednotlivých lidí z managementu, prezentace budoucích nabízených služeb a v neposlední řadě i naše vize. Budeme to dávkovat postupně, aby se tyto informace dostaly na veřejnost včas, před spuštěním samotného provozu,“ zakončuje Dušan Kotrla.

Václav Trávníček, VHK ROBE Vsetín