Interiér Azylového domu ve Vsetíně je útulnější
Interiér Azylového domu ve Vsetíně je útulnější

Vsetín - Prostory pobytové služby Azylového domu pro ženy a matky s dětmi, o.p.s. Vsetín na Hrbové prošly v minulých několika týdnech výraznou rekonstrukcí. Osm pokojů a společenská místnost byly vymalovány a vybaveny novým nábytkem a doplňky tak, aby se zde maminky s dětmi cítily co nejlépe.
   Dosavadní vybavení zmíněné části azylového domu bylo již nevyhovující. Vedení zařízení proto oslovilo okolní firmy, zda by nepomohly a nepodílely se na projektu obnovy a zútulnění prostor pro klientky azylového domu. A jejich žádost padla na úrodnou půdu.
   „Děkujeme sponzorům, kterými jsou společnosti IKEA Česká republika, s.r.o., Stín Kovo s.r.o., Indet Safety Systems a.s., WOCO STV s.r.o., Fatra a.s., které poskytly celkovou částku ve výši 184 tisíc korun,“ uvedl ředitel azylového domu Michal Trčálek s tím, že na realizaci přestavby pokojů se navíc v rámci dobrovolnických dnů podílelo také 11 zaměstnanců IKEA Ostrava, kterým patří zvláštní poděkování.
   Dnes už tedy bydlí maminky se svými dětmi v pokojích, které jsou krásné, moderní a upravené. „Mají tak možnost nejen trávit čas v příjemném prostředí, ale načerpat inspiraci a motivaci pro své vlastní budoucí bydlení,“ sdělila vedoucí pobytové služby azylového domu na Hrbové Alexandra Kročilová.
Jiří Žůrek