Hlasujte pro vámi favorizovaný projekt participativního rozpočtu
Hlasujte pro vámi favorizovaný projekt participativního rozpočtu
foto: Michal Horský

Vsetín – Celkem tři projekty na využití jednoho milionu korun, který se radnice rozhodla vyčlenit do čtvrtého participativního rozpočtu města s názvem „VSETÍN PODLE NÁS“, byly podrobně představeny v pondělí 18. září na veřejném projednání v Masarykově veřejné knihovně na Dolním náměstí. Od úterý 13. září již běží anketa, v níž občané rozhodnou, který z uvedených tří projektů radnice zrealizuje.

„Chtěl bych poděkovat všem třem autorům projektů, kteří konstruktivní formou projevili zájem podílet se na možnosti zpříjemnit životní podmínky nás všech. Každý z návrhů považuji za inspirativní a i když nemohou v anketě vyhrát všechny, jistě nezapadnou a budeme se jimi v budoucnu vážně zabývat,“ uvedl na veřejném projednání místostarosta Pavel Bartoň (ANO 2011).

A ze kterých tří návrhů mohou občané vybírat svůj favorizovaný?

* Zastínění pískovišť a dětských hřišť – zastínění některých dětských hřišť na území města.

* Relaxační lavice v přírodě – zřízení odpočinkového místa v přírodě s výhledem na okolí, které je vítanou zastávkou pro turisty a cyklisty.

* Balanční hřiště pro radost – vybudování dřevěného balančně-lezecko-překážkového hřiště vhodného k rozvoji všestranných pohybových dovedností dětí.

Anketa probíhá až do 31. října na komunikační platformě Munipolis. Připojit se k ní můžete pod tímto odkazem. Na základě výsledků ankety se rozhodne, který projekt radnice v příštím roce, nejpozději však do poloviny roku 2024, uskuteční.

Stav hlasování k 19. září:
1. Balanční hřiště pro radost 61 hlasů
2. Zastínění pískovišť a dětských hřišť 57 hlasů
3. Relaxační lavice v přírodě 33 hlasů

Pozn.: Prezentace předkladatelů najdete níže v přílohách.

Michal Horský