Hejtman Jiří Čunek přijal honorárního konzula v cyklistickém dresu, potom jednali o rozvoji inovací
Hejtman Jiří Čunek přijal honorárního konzula v cyklistickém dresu, potom jednali o rozvoji inovací

Zlín (hm) Návštěvu z Velvyslanectví Slovenské republiky, ekonomickou poradkyni Velvyslanectví SR v Praze Dagmar Urbanovou a honorárního konzula SR v Brně Jaroslava Weigla, přijal v pátek 6. října ve Zlíně hejtman Zlínského kraje Jiří Čunek. Samotné přivítání mělo netradiční ráz, protože hejtman se s honorárním konzulem pozdravil před sídlem kraje v cyklistickém oblečení a přilbě, když ráno přijížděl ze Vsetína do práce na kole.
   Diplomaté se dopoledne jako čestní hosté zúčastnili předávání ocenění Lidová stavba roku 2017 Zlínského kraje. Potom již následovalo jednání v pracovně hejtmana Jiřího Čunka.
   „Na úrovni hejtmanství a konzulátu byl potvrzen společný zájem na spolupráci v oblasti rozvoje technologických a inovačních programů. Současně byly projednány i otázky ochrany osobních dat, tzv. GDPR, kdy si obě strany vymění vzájemné zkušenosti. Zájmem obou stran je navázat i na výstupy dohodnuté při setkání samospráv Zlínského kraje a Trenčínského samosprávného kraje 22. srpna letošního roku,“ sdělil kancléř hejtmanství František Filouš.
                                         Helena Mráčková, Krajský úřad Zlínského kraje