Fasáda „Liďáku“ ve Vsetíně je šedá kvůli požadavku památkářů
Fasáda „Liďáku“ ve Vsetíně  je šedá kvůli požadavku památkářů
Lidový dům foto: MěÚ Vsetín

Vsetín - Rekonstrukce Lidového domu ve Vsetíně probíhá podle plánu. Stavba je už zkolaudovaná, nyní se čeká na vybavení divadelního sálu.
   „Termín zprovoznění je ale domluven. V úterý 2. a ve čtvrtek 4. října se zde bude konat slavnostní otevření spojené s představením Divadla v Lidovém domě. Všichni už se těšíme na adaptaci románové předlohy Kena Keseyho Přelet nad Kukačím hnízdem,“ řekl starosta Jiří Růžička.
   Fasáda lidového domu je tmavě šedá. „Barvu si vybrali památkáři, kteří si od nás vyžádali vzorník různých odstínů šedé,“ poznamenal stavební technik radnice Vladislav Jurčák.
Objekt je komplexně zateplen, včetně úprav fasády a římsy na části budovy. Vyměněny jsou veškerá okna a dveře, která jsou z pětadevadesáti procent dřevěná.
„V tomto ohledu jsme museli vyjít vstříc památkářům, neboť objekt se nachází v ochranném pásmu stavební památky, funkcionalistické budovy Komerční banky, a my museli dodržet původního vzhled a členění oken,“ přiblížil Vladislav Jurčák.
   Rekonstrukce zahrnuje opravu a v některých částech též výměnu krovů ve střešní konstrukci, včetně zateplení a osazení novou střešní krytinou. Zateplení se týká také stropů v nejvyšším patře budovy.
Stavební úpravy Lidového domu zahájili dělníci na podzim uplynulého roku, hotovo má být do konce září. Odstartovaly už úpravy okolí, buduje se parkoviště, oplocení a instalace veřejného osvětlení, termín dokončení je naplánován na konec října.
   Město přijdou probíhající stavební úpravy Lidového domu, které realizuje na základě výsledků veřejné soutěže společnost HB Delta, i s projektem na 30,4 milionu korun s DPH. Část prostředků, přibližně tři miliony korun, radnice získala formou dotace od Státního fondu životního prostředí.
Alexandra Buršíková, tisková mluvčí MěÚ Vsetín