Divadlo v Lidovém domě již brzy v novém
Divadlo v Lidovém domě již brzy v novém

Vsetín - Již v září se Vsetín dočká důstojných divadelních prostor v nově zrekonstruovaném sále v Lidovém domě. Ten po dlouhých letech chátrání prochází rozsáhlou rekonstrukcí, která zahrnuje také snížení energetické náročnosti budovy, vytvoření bezbariérového vstupu či výstavbu nového parkoviště.
   V divadelním sálu již došlo k výměně jevištní techniky, prozatím bez látkových částí, pracuje se na opravě elektroinstalace a omítek, osazují se světla. Po dokončení těchto prací přijde na řadu výmalba a následně bude instalována opona a závěsy tahů. Sál se rovněž dočká nových sedadel, na balkóně bude instalováno skleněné zábradlí a pro zvýšení komfortu návštěvníků bude na podlahu položen koberec. „Divadelní sál by mohl být slavnostně otevřen již v září. S kompletním dokončením rekonstrukce Lidového domu a přilehlého parkoviště se počítá na přelomu října a listopadu,“ přiblížil starosta Jiří Růžička.
   V současné době se rovněž dokončují práce na snížení energetické náročnosti budovy, které zahrnovaly například opravy střech, výměnu oken či zateplení objektu, a započala také výstavba plošiny bezbariérového přístupu. To vše by mělo být hotovo v průběhu července, kdy začne stavba přilehlého parkoviště, které nově nabídne návštěvníkům Lidového domu čtrnáct parkovacích míst.
Ing. Marek Mikuš, MěÚ Vsetín