Dejte šanci chůzi – zapojte se do říjnové výzvy 10 000 kroků
Dejte šanci chůzi – zapojte se do říjnové výzvy 10 000 kroků
Ilustrační foto

Val. Meziříčí – Valašské Meziříčí se již po druhé v roce 2022 připojilo k celorepublikové výzvě 10 000 kroků. Podzimní výzva startuje 1. října. Jejím cílem není ujít každý den 10 000 kroků, ale zařadit chůzi nebo běh mezi své každodenní činnosti. Registrovat se můžete do konce září.

Účastníci si mohou zaznamenávat své procházky po městě a do okolí, cesty do práce i delší túry či výlety, za ušlé kilometry poté získat body. Stačí je jen nahrát do svého profilu na webu www.desettisickroku.cz nebo do mobilní aplikace. Každý kilometr je bodově ohodnocený, přičemž je zde zohledněn věk a hmotnost. Na předních pozicích se tak klidně může umístit i senior nebo člověk s vyšší váhou. Tři účastníci z Valašského Meziříčí s nejvyšším počtem bodů dostanou dárkový poukaz na nákup sportovních potřeb v hodnotě 1 000 Kč. Přihlaste se do výzvy na www.desettisickroku.cz.

V dubnu se akce 10 000 kroků zúčastnilo 111 občanů z Valmezu a okolí, kteří nachodili 26 716 km. Novinkou pro podzimní výzvu je možnost vyzkoušet šestici nordic walkingových stezek ve Valašském Meziříčí, které budou otevřeny pro veřejnost během Dnů města v sobotu 17. září. Mapky jednotlivých stezek najdete na webu města ZDE. Vybírat si můžete podle délky, náročnosti či zajímavostí po cestě.

Mgr. Veronika Macková, MěÚ Val. Meziříčí