Dálkoví triatlonisté bodují. Zajíček pojede na mistrovství světa
Dálkoví triatlonisté bodují. Zajíček pojede na mistrovství světa
Jan Kundrát na cyklistické části havajského šampionátu.

Val. Meziříčí (lin) Pozoruhodných úspěchů dosahují dálkoví triatlonisté z Valašského Meziříčí Petr Zajíček a Jan Kundrát. Závodníci klubu Rocktechnik triatlon se také letos prosadili mezi světovou elitu ve svých kategoriích a Petr Zajíček se třetím místem na prestižním závodu Ironman Taiwan kvalifikoval na Mistrovství světa na Havaji v příštím roce.
   Připravují se ve skromných podmínkách a oba stíhají rodiny i zaměstnání, přesto patří mezi triatlonovou elitu. „Pravidelně se někdo z nás účastní mistrovství světa a prosazujeme se na významných závodech. Letos se Janu Kundrátovi v říjnu na Mistrovství světa v dlouhém triatlonu na Havaji podařilo vybojovat výborné 30. místo,“ uvedl triatlonista Petr Zajíček, který byl sám již účastníkem světového šampionátu ve středním triatlonu v loňském roce v Jihoafrické republice.
   Oba valašští triatlonisté zaslouží za své výkony absolutorium, jejich sportovní výkony jsou vzhledem ke skromným tréninkovým poměrům obou sportovců dílem velké píle a odhodlání. „Trénujeme oba s maximálním úsilím na hraně profesionalismu, ale triatlon je pro nás především velkým životním koníčkem a radostí,“ uvedl za oba závodníky Petr Zajíček.