Dálkoví triatlonisté bodují. Zajíček pojede na mistrovství světa
Dálkoví triatlonisté bodují. Zajíček pojede na mistrovství světa

Val. Meziříčí (lin) Pozoruhodných úspěchů dosahují dálkoví triatlonisté z Valašského Meziříčí Petr Zajíček a Jan Kundrát. Závodníci klubu Rocktechnik triatlon se také letos prosadili mezi světovou elitu ve svých kategoriích a Petr Zajíček se třetím místem na prestižním závodu Ironman Taiwan kvalifikoval na Mistrovství světa na Havaji v příštím roce.
   Připravují se ve skromných podmínkách a oba stíhají rodiny i zaměstnání, přesto patří mezi triatlonovou elitu. „Pravidelně se někdo z nás účastní mistrovství světa a prosazujeme se na významných závodech. Letos se Janu Kundrátovi v říjnu na Mistrovství světa v dlouhém triatlonu na Havaji podařilo vybojovat výborné 30. místo,“ uvedl triatlonista Petr Zajíček, který byl sám již účastníkem světového šampionátu ve středním triatlonu v loňském roce v Jihoafrické republice.
   Oba valašští triatlonisté zaslouží za své výkony absolutorium, jejich sportovní výkony jsou vzhledem ke skromným tréninkovým poměrům obou sportovců dílem velké píle a odhodlání. „Trénujeme oba s maximálním úsilím na hraně profesionalismu, ale triatlon je pro nás především velkým životním koníčkem a radostí,“ uvedl za oba závodníky Petr Zajíček.