Co mám dělat, když…Videa poradí nejen seniorům
Co mám dělat, když…Videa poradí nejen seniorům
foto: MěÚ Valašské Meziříčí

Val. Meziříčí – Město Valašské Meziříčí ve spolupráci s Diakonií Valašské Meziříčí připravilo devět spotů s názvem Co mám dělat, když…, které poradí občanům, jak se zachovat v různých životních situacích.

„Díky dlouhodobé kvalitní práci v oblasti řešení zdravotních, společenských a zdravotně sociálních potřeb seniorů obdrželo loni naše město od Ministerstva zdravotnictví prestižní Cenu Makropulos. Její součástí byla také finanční odměna 300 tisíc korun, díky níž se podařilo vybudovat pétanquové hřiště v blízkosti Klubu seniorů, šestici nordic walkingových stezek a nyní vyrobit i devět edukačních a návodných animovaných spotů,“ přiblížil místostarosta Petr Nachtmann. Cílem videí je provést seniory nebo jejich blízké různými životními situacemi, v nichž potřebují pomoc nebo radu. „Spoty vznikly za odborné garance místní Diakonie. Poslouží tak nejen občanům, ale využít je mohou také poskytovatelé sociálních a zdravotních služeb při práci s klienty,“ doplnil místostarosta Nachtmann.

Z videí se nejen senioři dozví: Co mám dělat, když …potřebuji rodičům zkvalitnit život, …začínám pečovat o blízké, …pečuji a potřebuji odpočinek, …zlobí mě paměť, …nemám bezbariérové bydlení, …blíží se důchod, …cítím se osaměle, …zazní vážná diagnóze, …mě obtěžují podomní prodejci.

Bc. Jakub Mikuš, tiskový mluvčí MěÚ Valašské Meziříčí