Cena Valašského Meziříčí pro Jakeše a Skočka, Mihailova čestnou občankou
Cena Valašského Meziříčí pro Jakeše a Skočka, Mihailova čestnou občankou

Val. Meziříčí - Zastupitelé na svém posledním jednání rozhodli, že Cenu města Valašské Meziříčí za rok 2019 obdrží Ivan Jakeš a Ivo Skoček. Zároveň odsouhlasili také udělení Čestného občanství a to Zheni Mihailové z Bulharska.
  Sochař, malíř, keramik a průmyslový výtvarník Ivan Jakeš získá ocenění za své působení v oblasti výtvarného umění a šíření dobrého jména města Valašské Meziříčí doma i v zahraničí. Vedoucí oddílu Tom Zlaté šípy, autor knihy táborových her, lektor a tvůrce interaktivních výstav či herních prvků Ivo Skoček pak za dlouholetou úspěšnou činnost v oddílu Zlaté šípy a práci s mládeží. „Jsem rád, že zastupitelé podpořili udělení Ceny města této dvojici významných osobností Valašského Meziříčí. Zároveň jsme tak lehce pozměnili dosavadní přístup k oceňování. Ivo Skoček totiž patří k mladší generaci, na kterou bychom jistě neměli zapomínat,“ myslí si starosta Robert Stržínek.
   Zastupitelé rozhodli také o udělení Česného občanství. To obdrží Zheni Mihailova jako zvláštní projev úcty ředitelce Státního kulturního institutu Dvoreca, která se zasloužila o rozvoj vzájemných vztahů a mezinárodního věhlasu města Valašské Meziříčí. „Jako zkušená PR manažerka významně pomáhá propagovat Valašské Meziříčí v Bulharsku. Zheni Mihailova stála mimo jiné u zrodu partnerství Mikroregionu Valašskomeziříčsko-Kelečsko s regionem Balčik a od roku 2018 je nositelkou ceny Krásenská stopa za zásluhy v oblasti kultury,“ uvedla místostarostka Yvona Wojaczková.
Cena města, Čestné občanství a Cena starosty města, o jejímž udělení Jindřichu Zeťovi rozhodli už dříve radní, budou laureátům slavnostně uděleny ve čtvrtek 16. ledna 2020.
Bc. Jakub Mikuš, tiskový mluvčí MěÚ Valašské Meziříčí