Cena ředitele Vsetínské nemocnice pro Anetu a Terezu
Cena ředitele Vsetínské nemocnice pro Anetu a Terezu
foto: Nemocnice Vsetín

Vsetín – Již podeváté byla udělena cena, která zohledňuje působení maturantek partnerské zdravotnické školy v rámci praxe na odděleních Vsetínské nemocnice, ale také aktivitu nad rámec studijních povinností, odborné i komunikační dovednosti. Cena ředitele Vsetínské nemocnice byla tentokrát udělena absolventkám oboru Praktická sestra Tereze Šeré a Anetě Valchářové.

„Studentky byly nominovány vrchními sestrami jednotlivých pracovišť. U obou vysoce hodnotily aktivní přístup v době praxe, vynikající úroveň komunikace s pacienty i zdravotníky na odděleních a také schopnost propojení teoretických znalostí a praktických dovedností,“ zhodnotil ředitel nemocnice Ing. Martin Pavlica s tím, že oceněné se rovněž aktivně podílely na organizaci a realizaci preventivních akcí, které pořádá nemocnice ve spolupráci se školou (MG, SZŠ a VOŠZ Vsetín).

Obě si v době souvislé praxe ve Vsetínské nemocnici vyzkoušely práci na jednotkách intenzivní péče. „Byla jsem na praxi na interní JIP, bylo to tam super. Sestřičky i paní staniční se nám maximálně věnovaly. Dozvěděly jsme se spoustu nového,“ komentovala Aneta. A spokojena byla i Tereza, která působila na chirurgii. „Chirurgická jipka je menší než interní, ale i tady máme možnost se setkat s více odbornými záležitostmi než na standardním oddělení,“ dodala Tereza, která by ráda dále studovala porodnictví nebo všeobecné ošetřovatelství. Aneta se chce věnovat studiu fyzioterapie.

Nemocnice spolupracuje s MG, SZŠ a VOŠZ Vsetín v mnoha oblastech, nejen při zajištění odborné praxe pro zdravotnickou školu, ale také při mnoha vzdělávacích aktivitách. Pro gymnazisty se zájmem o další studium medicíny připravuje Valašský Medik Klub. Připraveny jsou různé typy stipendií, ať již pro středoškoláky, vysokoškoláky, tak i zaměstnance, kteří se rozhodnou věnovat kombinovanému studiu.

Ing. Lenka Plačková, tisková mluvčí, PR, Vsetínská nemocnice a.s.