Bike aréna Vsetín se chystá na novou sezonu
Bike aréna Vsetín se chystá na novou sezonu
foto: MěÚ Vsetín

Vsetín – Ačkoliv tomu počasí ještě zcela nenasvědčuje, zahájení další sezony v Bike aréně Vsetín (BAV) se blíží.
   „V současné chvíli čekáme na příznivější klimatické podmínky, aby mohly traily BAV projít údržbou, a byly tak připraveny na start nové sezony. Věřím, že práce začnou na konci března, nejpozději v úvodu dubna,“ uvedl místostarosta Pavel Bartoň.
   Podle něj by po údržbě měly být bajkerům zpřístupněny v I. etapě BAV traily Pytlácký a Hájenka, v případě Templářského pouze jeho spodní polovina. „Ta horní zůstane letos z důvodu špatného technického stavu uzavřená,“ doplnil Bartoň. Z II. etapy BAV se otevření dočkají traily Duhový a Mraznice. „Špatný stav nedovolí zpřístupnit bajkerům trail Trpaslík. Otazníky pak visí nad Trailala. v jehož okolí proběhla lesní těžba. Až po kontrole v závěru března rozhodneme, zda k jeho uvedení do provozuschopného stavu postačí jen běžná údržba nebo bude nutná i přemodelace, která by samozřejmě byla časově i finančně náročnější,“ řekl místostarosta.
   Kromě běžné údržby letos plánuje město v souvislosti s BAV i další práce. „V případě Pytláckého trailu, který vloni prošel přemodelací, nás letos čeká ještě finální zaštěrkování, aby byl pevnější a odolnější. Současně pak necháváme zpracovat studii, která kromě zhodnocení stávajícího technického stavbu nám naznačí i možnosti jejího dalšího rozvoje,“ uzavřel místostarosta Bartoň s tím, že aktuality k BAV včetně informací o otevření či uzavření jednotlivých trailů najdete na webových stránkách www.bikearenavsetin.cz.
Michal Horský