Beseda připomene meziříčskou legendu. Přispějte vlastními fotkami a vzpomínkami
Beseda připomene meziříčskou legendu. Přispějte vlastními fotkami a vzpomínkami
foto: Muzeum regionu Valašsko

Val. Meziříčí – Zašovské ulici, která v minulosti proslula třeba i díky slavnému výrobci kávy Arnoštu Dadákovi a zdejším vyhlášeným hospůdkám, bude věnováno další setkání nad starými fotografiemi a vzpomínkami z historie Valašského Meziříčí. Akce proběhne na zámku Kinských v sobotu 3. června od 17 hodin. Vlastní fotky i vzpomínky účastníků jsou vítány.

Cyklus připravuje Muzeum regionu Valašsko ve spolupráci se správci Facebook skupiny Valašské Meziříčí objektivem času, která sdružuje pamětníky, sběratele či obdivovatele historických fotografií a pohlednic města a okolí. Dohromady disponují spoustou unikátních snímků a informací z historie Valašského Meziříčí i kdysi samostatného městečka Krásna, o které se rozhodli podělit i s veřejnosti.

První beseda ve valašskomeziříčském zámku Kinských byla zaměřena na Krásenskou alej a nutno dodat, že měla velký úspěch. Druhá bude věnována další známé části Valmezu, jejíž původní tvář se v uplynulých desetiletích změnila k nepoznání – Zašovské ulici. „Kdo byli lidé, kteří zde kdysi žili, čím se živili, jak se bavili? To si společně připomeneme nad známými i dosud nepublikovanými starými fotografiemi i informacemi z archivů. Budeme rádi, když také vy přinesete vlastní snímky a vzpomínky,“ vzkázala kurátorka akce Ivana Spitzer Ostřanská. Další informace o akci najdete na www.muzeumvalassko.cz nebo Facebooku a Instagramu @muzeumregionuvalassko.

Jiří Koňařík, propagační pracovník Muzea regionu Valašsko