Inspirace Berlusconim. Pro politiky tajně vzniká alternativní trestní řád
Inspirace Berlusconim. Pro politiky tajně vzniká alternativní trestní řád

   V Česku se tajně připravuje speciální trestní řád určený pouze pro české politiky. Česká justice, která zásadně odmítá posílat české politiky do vězení, se inspirovala trestem uděleným pro Silvia Berlusconiho, jednoho z nejmocnějších mužů Itálie. Expremiér bude za krácení daní rok vykonávat veřejně prospěšné práce. Trest si odpracuje v domově důchodců.

Pro alternativní tresty je i předseda Ústavního soudu Pavel Rychetský, který si uvědomuje nerozbornou srostlost české politiky a justice, z níž plyne, že politici a na ně nalapení kmotři a lobbisté se v Česku stejně nikdy zavírat nebudou. „Dneska začneme posílat za katr politiky a zítra se budeme zavírat sami mezi sebou. A to by skutečně nešlo, “ říká logicky Rychetský a dodává: „Prozatím to řešíme tak, že obžalovaného navzdory důkazům buď osvobodíme nebo proces natahujeme tak dlouho, dokud žalobce nebo obžalovaný stářím nezemře.“

Justice si však uvědomuje, že na druhou stranu je třeba uklidnit vzrůstající nelibost lidových mas, jimž se nelíbí, že nemohou beztrestně krást jako politici. „Kdyby revoluční nálady lidu vzrostly, začneme těm největším politickým gaunerům nadělovat aspoň alternativní tresty. Vlk, čili plebs, se nažere, a prase, čili politici a my, zůstane celé,“ vysvětluje v květnatých příměrech Rychetský.

Tvorbě kodexu předcházel výběr vhodných zaměstnání, která občané neradi vykonávají. Autor koncepce alternativních trestů pro politiky, JUDr. Valdemar Andělín, musel rovněž vzít v úvahu, zda bude mít práce na delikventa nápravný vliv a jestli bude její výsledek společnosti ku prospěchu. A politikům, kteří mají ke kriminálu nejblíž, respektive měli v něm už dávno být, se už připravují vhodné tresty.

Do vězení by tak nemusela nastoupit např. exministryně obrany Vlasta Parkanová, kterou policie viní, že cinklým nákupem letounů CASA způsobila státu škodu 658 milionů. Dle nové koncepce by si Parkanová mohla trest odpykat kupř. na veřejných záchodcích hlavního nádraží v Praze, jež jsou všeobecně považovány za nejděsivější hajzlíky ve střední a západní Evropě. Jistý německý biskup o nich prohlásil, že tak si představuje předsíň samotného pekla. „Paní Parkanová by zde mohla uplatnit svůj organizační talent a pozdvihnout současný neutěšený stav nádražních toalet alespoň někam k raně středověké úrovni, kdy lidé káleli do hradních prevétů, z oken a nebo přímo na ulici,“ říká Andělín.

Ve stejném odvětví služeb by se mohl v rámci trestu uplatnit také její kolega z ministerstva obrany Martin Barták obviněný z korupce v kauze Pandur. Své korupční jednání by si mohl odkroutit jako člen posádky fekálního vozu. „Občas se nám v žumpě něco šprajcne a někdo musí vzít overal a do těch výkalů se potopit. V rámci zostřeného trestu bychom Bartákovi skafandr nedávali,“ vylepšuje původní Andělínův návrh majitel fekálnho vozu Andrej Buzko.

Do koncepce je zapracována myšlenka, že potrestání by mělo, pokud to půjde, korespondovat s trestnou činností daného politika. Tak např. sociálně demokratický poslanec a bývalý středočeský hejtman David Rath a bývalý poslanec za ODS PetrKott, kteří vesele rozkrádali evropské dotace na opravu Buštěhradského zámku, by museli za trest celou historickou památku sami omítnout a to na vlastní náklady. Proti takovému nápadu se ovšem razantně staví zednický mistr Laco Boubela, jenž na baroktní stavbě v současnosti pracuje. „Tak podívejte se, já jsem tady za to včecko hmotně zodpovědnej. Nechám ty dva zloděje chvíli bez dohledu a začne se tu ztrácet ciment a za pár dnů už tu nebude ani míchačka. Ať omítají třeba Mírov nebo Bory, tam budou pod dohledem.“

Poněkud z jiného ranku je alternativní trest připravený pro Miroslava Kalouska. „Pokud jednou dostihne spravedlnost i Miroslava Kalouska, mohl by počítat s výpomocí v nějaké rušné záchytné protialkoholní stanici, kde by sprchoval poblité, pomočené a pokálené opilce, ukládal je k spánku a až by částečně ráno vystřízlivěli, poučoval by je o škodlivosti konzumace alkoholu.“ navrhuje Andělín.

Podobně na míru je prý ušito i veřejně prospěšné místo pro Mirka Topolánka, jehož fotka, kterak zcela obnažený a vzrušený pobíhá po Berlusconiho zahradě, obletěla svět. „Je to takový živočišný člověk chtivý rozmnožování. Mohla by mu sedět práce inseminátora, masturbátora zvířat či zvěrokleštiče, čímž by bezesporu napomohl skomírající české živočišné výrobě,“ dodává Andělín.

Veřejně prospěšná práce je připravena i pro bývalého primátora Pavla Béma, proslaveného zejména kauzami Opencard a tunel Blanka. Že je Bém, přezdívaný v podsvětí Kolibřík, stále ještě na svobodě je takovou záhadou, že se ji podivují všichni právníci celého světa včetně těch plzeňských, kteří o právu nemají ani ponětí. Takovou toleranci vůči zlodějnám a defraudaci nechápou ani v rozvojových afrických zemí, kde se přitom nelegální přesuny skromných majetků podřezaných kmenových nepřátel považují za běžnou věc.

Tento člověk způsobil Praze takové škody, že švédský generál Königsmarck, který během obléhání Prahy část města vyraboval a odvezl do Švédska i nejlepší kousky z rudolfinských sbírek , je proti němu pouhý pouliční amatérský kapsář,“ tvrdí historik Zbyšek Chocholatý a dodává: „V USA by dostal několik doživotních trestů, zatímco tady mu nějaký papalášký idiot nakonec ještě udělí metál za zásluhy.“

Bém by tak v rámci své nápravy přes den ve věznicích přednášel notorickým zlodějům o tom, že krást se nesmí, a po nocích by v rámci pohybové terapie šůroval vězeňské latríny.

Velké uplatnění by našli odsouzení politici i v dalších oborech. „Dovedu si představit, že by např. bývalí premiéři Gross, Paroubek či Nečas, kteří by v jiných zemích už dávno bručeli v lapáku a nebo se houpali na oprátkách, mohli např. v márnicích omývat mrtvoly, čistit kanály a Toi-Toiky, nebo alespoň po ulicích sbírat výkaly,“ říká Andělín.

Alternativní trest je samozřejmě připraven i pro zřejmě největšího politického škůdce v dějinách českých zemí od Přemysla Oráče. Pokud by jednou byla zrušena nesmyslná doživotní imunita Václava Klause, mohl by si i on odpykat své nesčetné trestné skutky ve zdravotnictví, konkrétně u nepohyblivých pacientů.

Klausovu výpomoc ve zdravotnictví však zásadnì odmítá primář LDN motolské nemocnice Bedřich Křemenec. „Že by Klaus musel utírat zadky imobilním občanům vidím jako velmi pozitivní věc, kdy by alespoò symbolicky a nepatrně odčinil části národa vše, co mu provedl. Obávám se však, že ty jeho arogantní euroskeptické a rusofilní žvásty by mohly některým pacientùm velice přitížit....“

                                                                                                  duben 2014