Vandalové ničili majetek města. Strážníci je dopadli na místě

Zadržené vandaly už strážníci znají z dřívějška. Foto: MěÚ RožnovRožnov - Rozbité informační áčka, kryty od lamp, vysypané a zničené odpadkové koše. Takový je výsledek pátečního nočního „výletu“ skupiny Rožnovanů a jednoho obyvatele Valašského Meziříčí do městského parku. Výtržníky na místě dopadli strážníci městské policie a nyní čekají na stanovení výše způsobených škod.
   V pátek 4.8.2017 večer, těsně před půlnocí, zaznamenali strážníci Městské policie Rožnov hlasité rány ozývající se z městského parku. Když pátrali po jejich původu, nalezli několik poškozených krytů od pouličních lamp a rozbité informační „Áčka“ z majetku města. Dále bylo zjištěno, že vlivem poškození pouliční lampy nesvítí.
„Prakticky současně jsme na služebně přijali několik telefonických oznámení, že na ulici Bezručově u knihovny a dále u kina skupina osob ničí a vysypává odpadkové koše. Hlídka městské policie následně zajistila skupinu sedmi mladých mužů z Rožnova ve věku od 16 do 19 let. Podle výpovědí osob ve skupině a  vyhodnocením kamerových záznamů bylo zjištěno, že se pohybovali právě v místech, kde došlo k poškození majetku města.Jeden z mladých mužů (19) se na místě k poškozování majetku přiznal. U dalšího ze skupinky (17) bylo dechovou zkouškou prokázáno požití alkoholu,“ popsal případ ničení městského majetku ředitel MěPol Rožnov Aleš Pilař. „V současné době probíhá zhodnocení způsobených škod a z tohoto vyplyne, jestli bude případ řešen jako trestný čin nebo přestupek,“ doplnil Aleš Pilař s tím, že většina mladých mužů ze skupinky výtržníků je strážníkům známa z minulých služeb z obdobných případů.
                            Mgr. Tomáš Gross, tiskový mluvčí města, MěÚ Rožnov p. R.