Dopravní akce policie: 70 % přestupků se týkalo rychlosti
Dopravní akce policie: 70 % přestupků se týkalo rychlosti
foto: Policie ČR Zlín

Zlínský kraj – Také dopravní policisté ve Zlínském kraji se v pátek zapojili do celorepublikové dopravně bezpečnostní akce zaměřené na kontrolu dodržování stanovených rychlostních limitů.
Do dopravní akce Speed Maraton jsme nasadili v podstatě veškerou měřící techniku. Vytipováno bylo pro tento ročník pětatřicet různorodých míst či úseků po celém Zlínském kraji. Měření probíhalo nejen na dálnici či silnicích všech tříd, ale i v některých obcích.

Celkem policisté v kraji během akce zjistili 75 dopravních přestupků, z čehož zhruba 70 % tvořilo překročení nejvyšší povolené rychlosti.

Kupříkladu jedna z kontrolovaných řidiček projížděla se svým osobním automobilem obcí Kašava rychlostí 74 km/hod. Další rychlé vozidlo bylo zastaveno na dálnici D55. Řidička osobního automobilu jela rychlostí 161 km/hod a navíc během kontroly nadýchala 0,23 promile alkoholu. A stejnou hodnotu alkoholu v dechu vykázala i zkouška u řidiče nákladního automobilu, který policisté zastavili kvůli překročení rychlost v obci Věžky na Kroměřížsku. Muž projížděl obcí rychlostí 64 km/hod.

nprap. Petr Jaroš, Policie ČR Zlín