Výtržnictví na vlakovém nádraží ve Valašském Meziříčí. Na cizince zaútočil basebalovou pálkou
Výtržnictví na vlakovém nádraží ve Valašském Meziříčí. Na cizince zaútočil basebalovou pálkou

Val. Meziříčí - Devětatřicetiletého muže z Rožnova p.R., který napadl basebalovou pálkou dvaatřicetiletého cizince, obvinil policejní komisař z trestného činu výtržnictví. Další obvinění z trestného činu neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku padlo na jeho pětatřicetiletého kamaráda z Valašskomeziříčska, který cizinci odcizil batoh.
  Dvaatřicetiletý cizinec žijící v Brně se uplynulý víkend na dance party v Choryni seznámil se sedmadvacetiletou ženou. Popíjeli spolu alkohol a bavili se až do brzkých ranních hodin, kdy se přesunuli do ženina bytu ve Valašském Meziříčí, kde chtěl cizinec ještě se svým kamarádem přespat, s čímž žena souhlasila. V dopoledních hodinách pak žena chtěla, aby pánové její byt opustili, těm se však odcházet nechtělo, a tak si žena přivolala „na pomoc“ své kamarády, kterým řekla, že má doma problémy se dvěma muži, kteří nechtějí opustit její byt. Než kamarádi dorazili, tak pánové z bytu odešli. I tak se známí od ženy vydali do ulic cizince s kamarádem hledat. Našli je na vlakovém nádraží, kde na muže křičeli, verbálně je napadali a nakonec jeden z mužů napadl cizince basebalovou pálkou, kterou ho udeřil několikrát do zad. Napadení pánové z místa před útočníky utekli. Ještě předtím však jeden z útočících mužů odcizil cizinci batoh s věcmi, mezi kterými byla i platební karta.
   Poškození přivolali na místo policii, která útočníky podle kamerového záznamu díky osobní znalosti ztotožnila a následně vypátrala.
   Oběma mužům hrozí za trestné činy, ze kterých byli obviněni, až dvouletý trest odnětí svobody.
                                         mjr. Mgr. Lenka Javorková, mluvčí Policie ČR Zlín