Zlínský kraj letos opět ocení nejlepší knihovny a knihovníky
Zlínský kraj letos opět ocení nejlepší knihovny a knihovníky
foto: Krajský úřad Zlínského kraje

Zlínský kraj – Radní Zlínského kraje ve spolupráci s vedením Krajské knihovny Františka Bartoše ve Zlíně se rozhodli i v letošním roce vyznamenat veřejné knihovny i jednotlivé knihovníky za vynikající a nadstandardní práci.

„Ocenění je každoročně udělováno zpravidla čtyřem veřejným knihovnám a čtyřem knihovníkům za jejich přínos k rozvoji a modernizaci knihovnických a informačních služeb, za péči o literární dědictví a vůbec za jejich celkový významný podíl na kulturním, vzdělávacím i komunitním životě ve městech a obcích,“ sdělila krajská radní pro kulturu a školství Zuzana Fišerová.

Návrhy mohou podávat všichni občané starší 18 let, odborná veřejnost i zástupci samospráv coby zřizovatelé, a to do 20. května 2022.

Nominační formuláře včetně podrobných informací jsou zveřejněny na webu Krajské knihovny Františka Bartoše www.kfbz.cz i na internetových stránkách Zlínského kraje www.kr-zlinsky.cz v sekci Kultura.

K oceňování práce svých kolegů byli vyzváni samotní knihovníci při odborném metodickém semináři konaném ve Zlíně, kam přišla pracovníky knihoven pozdravit také radní Zuzana Fišerová.

Adéla Čuříková, Krajský úřad Zlínského kraje