Zlínská zoo se v neděli otevře hned po rozbřesku
Zlínská zoo se v neděli otevře hned po rozbřesku
Sameček Gerry foto: Archiv ZOO Zlín

Zlínský kraj – V neděli 18. července se brána zlínské zoologické zahrady otevře už v 6 hodin ráno. Návštěvníci se tak mohou těšit na ranní procházku probouzejícím se areálem a zavítat třeba za malým slůnětem nebo na speciální program u expozice kivi hnědých.
   Pro návštěvu zlínské zoo v časných ranních hodinách bude sloužit hlavní vstup. Zoo doporučuje zakoupit předem vstupenky on-line, otevřena však bude i pokladna u hlavního vstupu. „Brzká rána jsou v areálu zahrady skutečně nádherná, obzvláště teď v horkých letních dnech. Určitě zavítejte k výběhu slonů a užijte si setkání s naším slůnětem. Od 7 do 8 hodin si nenechte ujít návštěvu expozice kivi a kea. Zvířata uvidíte ve venkovní expozici, navíc v uvedeném čase zde bude k dispozici také náš průvodce se spoustou zajímavých informací,“ doporučila vedoucí oddělení marketingu Romana Bujáčková.
Zlínská zoo chová kivi hnědé jako první a jediná zoo v České republice. Expozici otevřela v červenci roku 2017. „Do 8 hodin je velmi vysoká šance uvidět samečka Gerryho. Věříme, že se podaří zahlédnout i samičku Maiu,“ doplnila Romana Bujáčková.
   Od brzkého rána bude také otevřena restaurace Farmy U Koaly, kterou návštěvníci objeví v blízkosti expozici kiviů. Zbývající výběhy, pavilony a restaurace budou otevřeny podle běžné otevírací doby, tedy od půl deváté.
Kateřina Nosková, Zlin.cz