V důsledku krize skončila další zdravotnická organizace, jedná se o Complex Therapy ve Zlíně. O pacienty se nově postará AXON Group
V důsledku krize skončila další zdravotnická organizace, jedná se o Complex Therapy ve Zlíně. O pacienty se nově postará AXON Group
MUDr. Jarmila Zipserová foto: AXON

Zlínský kraj - Od září bude nově působit ve Zlínském kraji skupina AXON Group. Primářka MUDr. Jarmila Zipserová představí veřejnosti nové pracoviště formou Dne otevřených dveří v úterý 8. září. Nová Neurorehabilitační klinika AXON Zlín bude sídlit v ulici 2. května.
   Původní pracoviště ComplexTherapy oslovilo lídra neurorehabilitační medicíny AXON Group a požádalo o pomoc udržet ve Zlíně tuto odbornost a zabezpečit tak svým nedoléčeným pacientům řádnou lékařskou a fyzioterapeutickou péči. Představenstvo AXON Group nakonec schválilo podmínky nájemní smlouvy a zřídilo zde svoji novou, po Praze a Karlových Varech třetí kliniku. Do zlínského regionu se tak dostává nejmodernější neurorehabilitační centrum vybavené špičkovými přístroji robotické rehabilitace nebo speciální místností zvanou Snoezelen pro multisenzorickou stimulaci.
   „Náš léčebný koncept neurorehabilitační medicíny je definován jako intenzivní rehabilitace. To znamená, že pacient absolvuje až čtyřtýdenní každodenní terapie v rozsahu čtyř hodin, to celé pod dohledem lékaře. Takto indikován bude každý pacient při vstupním vyšetření a poté mu bude stanovena příslušná metoda léčby a délka rehabilitace,“ vysvětluje primářka MUDr. Jarmila Zipserová. V současné době budou zástupci AXON Group kontaktovat všechny pacienty a domlouvat se s nimi na podmínkách pokračující léčby. Noví pacienti se mohou na kliniku hlásit již nyní prostřednictvím formuláře na webových stránkách Neuroaxon.cz.
AXON Zlín využije know-how primářky Zipserové
   Soukromá zdravotnická skupina AXON Group patří k lídrům neurorehabilitační medicíny v Česku. MUDr. Jarmila Zipserová je odbornicí v nejnovějších léčebných rehabilitačních metodách, v oblasti neurologie a dětské neurorehabilitace. Specializuje se na fyziatrii, balneologii a léčebnou rehabilitaci (FBLR) . Má několikaleté zkušenosti s metodou TheraSuit a je absolventkou velkého množství kurzů této a jiných metod.
   Díky moderním Centrům robotických rehabilitací poskytují kliniky AXON efektivní léčbu na evropské úrovni. Jsou jedinými pracovišti v Česku, která disponují robotickým přístrojem Lokomat s dospělými i dětskými ortézami, proto může poskytnout nácvik chůze jak dětským tak dospělým pacientům. Na tyto pacienty dohlíží kromě fyzioterapeutů ještě další členové multidisciplinárního týmu - ergoterapeut, psycholog, psychiatr a klinický logoped.
Roboti a virtuální realita
   Lidský mozek nerozeznává, zda se realita odehrává ve skutečnosti nebo ve virtuálním světě. Přestože v tu chvíli člověk realitu neprožívá, uvolňuje stejné neurotransmitery a reaguje stejně. Toho využívá moderní medicína, která kombinuje robotické přístroje právě s prostředím virtuální reality. „Pacientu, který nemůže chodit, zprostředkujeme chůzi za pomoci robotů a zároveň simulujeme virtuální prostředí, které je schopen zaznamenat zrakovými senzory na obrazovce před sebou. V mozku pacienta se tak odehrává totéž, jako by například kráčel lesem, krajinou, sbíral jablka nebo mince, potkával zvířata. V zápalu této činnosti si ani nestačí uvědomit, že funkčně a intenzivně posiluje konkrétní svalové skupiny,“ vysvětluje MUDr. Jarmila Zipserová princip robotického přístroje Lokomat.
Nyní blíže pacientům
   Služeb klinik využívají nejčastěji pacienti s vrozeným či získaným poškozením mozku. Jde převážně o pacienty s dětskou mozkovou obrnou, stavy po úrazech a operacích nádorů mozku, zánětech mozku a mozkových infarktech. Pomoc zde najdou také dospělí pacienti s identickými diagnózami.
   „Naším cílem je kromě kvalitní péče i dostupnost. Vzhledem k tomu, že máme pacienty z celé republiky, kteří tráví dlouhé hodiny na cestách, jsme se rozhodli jim přiblížit náš terapeutický koncept i zde, ve Zlínském kraji,“ dodává primářka Zipserová.
   Nové neurorehabilitační služby na Zlínsku potěšily také ředitelku neziskové organizace Korunka Luhačovice, Veroniku Záhorskou. „Jsem velmi ráda, že pacienti v našem regionu budou mít k dispozici nové pracoviště nejmodernější neurorehabilitační medicíny pod vedením paní primářky Zipserové. Moc dobře znám příběhy těchto pacientů, o to více si vážím toho, že nová společnost převzala do léčby i ty pacienty, které jsme finančně podpořili v minulosti a nyní čekali na dokončení terapií.”
Pomoc s financováním od Nadačního fondu AXON
   Dalším novým prvkem je spolupráce s Nadačním fondem AXON a pomoc s financováním rodinám, které si nákladné rehabilitace nemohou sami dovolit. Veřejnost, nadace, nadační fondy i právnické osoby mohou finanční prostředky zasílat prostřednictvím zřízeného transparentního účtu, 2601572011/ 2010.
Kontakt pro pacienty, nové registrace: Martin Hrzán, tel. 720 981 829, e-mail: martin.hrzan@neuroaxon.cz
AXON Zlín